Co jest problemem i po co to szkolenie? Zapoznaj sie z artykułem: Przeciążanie BPMN czyli jak nie modelować produkcji.
Poznanie podstawowych formalnych zasad analizy obiektowej i projektowania obiektowego, wzorców analitycznych. Zwrócenie uwagi na typowe błędy. Poznanie podstaw notacji UML (standard Object Management Group), poznanie dobrych praktyk, typowych błędów. Szkolenie bazuje na standardowym, opisanym na OMG.org/mda, procesie wytwarzania oprogramowania oraz klasycznej literaturze z zakresu analizy obiektowej. Omawiane zagadnienia są ilustrowane realnymi projektami.
Celem szkolenia jest poznanie podstawowych formalnych zasad analizy przypływu pracy i zadań w organizacjach, poprawnego modelowania procesów biznesowych, procedur, reguł biznesowych. Poznanie podstaw notacji BPMN (standard Object Management Group w modelowaniu procesów biznesowych), poznanie dobrych praktyk, typowych błędów.
Poznanie formalnych zasad dokumentowania wymagań na systemy, zarządzania zakresem projektu, analizy biznesowej. Poznanie podstaw notacji BMM i SysML (standard Object Management Group), poznanie dobrych praktyk, typowych błędów. Szkolenie bazuje na standardowym, opisanym na OMG.org/mda, procesie wytwarzania oprogramowania.
Tematem gorących dyskusji bywa zagadnienie, czy w metodach agile w ogóle jest miejsce dla analizy biznesowej?
Alternatywą dla szkoleń zamkniętych jest wsparcie projektowe. Bardzo często problemem z jakim się borykają firmy nie jest brak analityków i brak wiedzy z zakresu stosowania notacji, a nietypowy problem do rozwiązania.
Nie wiesz, jak zapisać swoje wymagania w sposób jasny i czytelny dla odbiorcy? Szukasz odpowiedzi na pytanie, kiedy w Scrum powstaje analiza i czy w ogóle powinna powstawać? Czy dokumentacja w procesach zwinnych jest niezbędna i wymagana? Na te i inne pytania odpowiemy na praktycznym szkoleniu dotyczącym analizy i modelowania wymagań.
Celem szkolenia jest przekazanie praktycznej wiedzy dotyczącej zbierania i analizowania wymagań, tworzenia i utrzymywania backlogu (listy wymagań), pracy z User Stories, dekompozycji wymagań, identyfikowania potrzeb interesariuszy i maksymalizowania wartości biznesowej.
Wg firmy Gartner technologia no-code począwszy od 2024 r. będzie używana do tworzenia ponad 60% wszystkich rozwiązań IT.
Cykl składa się z trzech modułów:
1. Analiza obiektowa i projektowanie logiki oprogramowania z użyciem notacji UML
2. Procesy biznesowe: modelowanie i zarządzanie z użyciem notacji BPMN
3. Dokumentowanie wymagań i zarządzanie nimi: model motywacji biznesowej, Przypadki Użycia i Wymagania w SysML
Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat "Analityk Biznesowy Projektant Systemów "
tel: +48 794 930 124
e-mail: biuro@edufuturo.pl
ul. Cybernetyki 4A lok. 174
02-677 Warszawa
Kuduro sp. z o.o.
NIP: 5213934580
REGON: 38950480000000
KRS: 0000911706